Czy można palić marihuanę podczas przyjmowania antybiotyków?

Wiadomo, że nie powinno się pić alkoholu podczas przyjmowania antybiotyków, ale co z konsumpcją marihuany?

Ważne jest, aby być świadomym i ostrożnym w stosunku do substancji, które ze sobą łączysz, ponieważ niektóre mogą wpływać negatywnie na siebie nawzajem lub nasilać swoje efekty.
Kiedy walczysz z infekcją bakteryjną, lekarze na ogół przepisują antybiotyki, przy których powinno się zachować wiele środków ostrożności. Ale nigdy nie udziela się informacji: czy można palić marihuanę podczas przyjmowania tych antybiotyków?

Zapytano Terry’ego Roycrofta, prezesa Medicinal Cannabis Resource Centre Inc. (MCRCI), który od ponad dziesięciu lat studiował marihuanę oraz jej efekty, i jest pasjonatem zgłębiania wiedzy na temat tej rośliny. Na szczęście, według niego, przyjmowanie antybiotyków i palenie marihuany wcale nie jest tak szkodliwe jak przypuszcza wiele osób.

„Istnieje wiele interakcji leków z substancjami dnia codziennego. Na przykład, nawet kofeina, wchodzi w interakcje z 82 lekami, obejmując od umiarkowanych do nawet poważnych” wyjaśnia Roycroft.

Nawet coś tak nieszkodliwego jak grejpfrut, może mieć negatywny wpływ na antybiotyki. Owoc ten może zakłócać metabolizm wielu leków, w tym niektórych antybiotyków stosowanych w leczeniu niektórych chorób układu oddechowego, żołądka itd.

Podsumowując, Roycroft mówi, że nie ma problemu z mieszaniem marihuany i antybiotyków. Możesz po prostu doświadczyć nasilonych działań leku.

„W Medicinal Cannabis Resource Centre Inc. mamy pacjentów, którzy stosują antybiotyki i nie zabraniami im ani stosowania cannabis, ani leków,” mówi Roycroft.

Jeśli jednak dla ciebie jest to problem, który cię niepokoi, zapytaj lekarza, który przepisuje ci marihuanę – w końcu nie ma nic złego w otrzymaniu dodatkowej porady medycznej od profesjonalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.