Dlaczego marihuana powoduje czerwone oczy?

Czerwone oczy to zazwyczaj klasyczny znak, że dana osoba paliła marihuanę. W przypadku niektórych osób jest to gwarantowany efekt, podczas gdy osoby mniej wrażliwe są na to odporne.

Co powoduje tę powszechną reakcję? W grę może wchodzić kilka różnych czynników.

Podstawową przyczyną zaczerwienionych oczu po marihuanie jest również główny powód, dla którego roślina słynie z leczenia jaskry. W skrócie, THC obniża ciśnienie krwi, co z kolei powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych. Kapilary oczne rozszerzają się zwiększając przepływ krwi do oczu i zmniejszając ciśnienie wewnątrzgałkowe. Zwiększony przepływ krwi powoduje zaczerwienienie oczu.

Reakcja ta wyjaśnia zmiany natężenia zaczerwienienia oczy. Poszczególne osoby mogą palić odmiany o niskiej zawartości THC i nie mieć czerwonych oczu, a następnego dnia ich oczy mogą być całe czerwone – jak po spożyciu odmiany o wysokim poziomie THC.

Ponadto, wyjaśnia to także, dlaczego czerwone oczy występują podczas spożywania marihuany w produktach jadalnych – to nie dym powoduje, że twoje oczy są czerwone, ale kannabinoidy.

• Jak pozbyć się takiej reakcji.

Zaczerwienienie związane z paleniem marihuany jest nieszkodliwe, a nawet może okazać się korzystne, ale niekoniecznie jest pożądane jeśli musisz odnaleźć się w sytuacji publicznej. Istnieje kilka prostych kroków, które można podjąć, aby zminimalizować lub zmniejszyć ten efekt marihuany.

1. Wybieraj odmiany o niskiej lub zerowej zawartości THC. Odmiany bogate w CBD, CBN i tym podobne mogą okazać się pożądaną alternatywą dla osób pragnących zmniejszyć zaczerwienienie oczu.

2. Miej pod ręką krople do oczu, szczególnie te, które opracowano aby zmniejszać zaczerwienienie oczu.

3. Pij dużo wody. Zwiększając spożycie płynów pomagasz swojemu organizmowi na poradzenie sobie z reakcją oczu na marihuanę.

4. Planuj odpowiednio czas spożywania marihuany tak aby ewentualne zaczerwienienia nie powodowały problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.