Liczba Seniorów Używających Cannabis Wzrosła o 75%

Liczba seniorów używających cannabis w USA wzrosła o 75% w ciągu trzech lat.

Jak wynika z badań, największy wzrost wykorzystania marihuany ma miejsce wśród kobiet oraz mniejszości rasowych i etnicznych.

Następnym razem, gdy będziesz odwiedzać dom prababci, zdecydowanie powinieneś z nią sprawdzić, czy powinieneś z entuzjazmem zjadać wszystkie posiadane przez nią ciasteczka… Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że będą posiadać marihuanę.

Nowe badanie mówi, że liczba Amerykanów w wieku 65 lat i starszych, którzy palą marihuanę lub spożywają żywność, wzrosła o 75% od 2015 do 2018 roku.

Naukowcy z New York University School of Medicine przeanalizowali dane z National Survey on Drug Use and Health w latach 2015-2018. Stwierdzili, że używanie konopi indyjskich wśród 14 896 respondentów w wieku 65 lat i starszych wzrosło z 2,4% do 4,2%.

Używanie cannabis określano jako wykorzystywanie marihuany, haszyszu, trawy, oleju.

„Znaczący wzrost odnotowano wśród kobiet, osób rasy białej oraz etnicznej, osób z wyższym wykształceniem, osób o dochodach od 20 000 do 49 000 USD i 75 000 dolarów amerykańskich lub więcej oraz osób zamężnych” – napisali naukowcy w badaniu, które zostało opublikowane na początku tego tygodnia w JAMA.

Analiza wykazała również 180% względny wzrost używania marihuany wśród starszych Amerykanów cierpiących na cukrzycę.

Zaobserwowano również wzrost liczby starszych Amerykanów łączących marihuanę z alkoholem.

Badanie z 2019 roku – po legalizacji marihuany w Waszyngtonie – wykazało znaczny wzrost jednoczesnego używania konopi indyjskich i alkoholu wśród osób dorosłych w wieku 50 lat i starszych.

„Picie alkoholu przed użyciem marihuany może nasilać działanie THC” – informuje Healthline. „Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, może to wcale nie być ważna kwestia. Ale jeśli jesteś wrażliwy na zioło lub nie masz dużego doświadczenia w używaniu marihuany, najlepiej abyś unikał mieszania jednego z drugim. Jeśli jednak to zrobisz, pamiętaj aby słuchać swojego ciała”.

Według Healthline, ogólny rezultat to silniejszy haj, który może powodować pocenie się, zawroty głowy, nudności i wymioty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.