Jakich Błędów Unikać Podczas Gotowania z Marihuaną

Mimo, że sezon świąteczny już dobiegł końca, zawsze jest dobry czas na upieczenie czegoś smacznego. Zaimponuj swoim przyjaciołom przysmakami z konopi, o jakich tylko marzyli. Jednak zanim zaczniesz, koniecznie zapoznaj się z poniższymi typowymi błędami, których należy unikać podczas przyrządzania artykułów spożywczych z marihuaną.

Nawet jeśli od lat przygotowujesz produkty z cannabis, możesz popełniać błędy, o których nie miałeś pojęcia. Tylko dlatego, że wykonasz zadanie, nie oznacza że otrzymujesz od razu dobry produkt. Dzięki tym pomocnym wskazówkom możesz otrzymać produkt, który będzie smaczniejszy, łatwiejszy w wykonaniu i zaoszczędzi więcej czasu i pieniędzy. Nie ma jednego sposobu na zrobienie najlepszych artykułów spożywczych; wszystko polega na eksperymentowaniu.

Chociaż jeśli unikniesz niektórych typowych błędów, będziesz o wiele bardziej zadowolony ze swojego produktu końcowego.

Miel pąki na grubo za pomocą ręcznego młynka

Jeśli twoje artykuły spożywcze mają trawiasty smak, być może popełniasz błąd i zbyt drobno mielisz marihuanę. Z jakiegoś powodu wiele przepisów podpowiada ci, aby drobno zmielić pąki konopi, ale jest to błąd. To, co naprawdę próbujesz wydobyć, to żywiczne trichomy z pąka, które znajdują się na pąku, a nie w jego wnętrzu. Jeśli więc zbyt mocno je zmielisz, dodadzą one chlorofilu do oleju konopnego, który nada mu niepożądany smak i zmieni kolor na zielony.

Innym problemem jest to, że nie będziesz w stanie odcedzić niechcianego materiału roślinnego. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest grubo zmielenie pąka ręcznym młynkiem, po jego dekarboksylacji w piekarniku. Kannabinoidy zwiążą się z olejem, bez dodawania do niego niepożądanego materiału roślinnego.

Przy wytwarzaniu artykułów spożywczych nie można pominąć procesu dekarboksylacji. Chociaż zbyt dużo ciepła zabije THC w roślinie, trochę ciepła jest konieczne.

Surowa marihuana w rzeczywistości nie zawiera THC tylko THC-A. Dopiero po podgrzaniu THC-A staje się THC. Pewna dekarboksylacja ma miejsce podczas zaparzania masła lub oleju, ale testy laboratoryjne wykazały, że jeśli konopie najpierw przejdą proces dekarboksylacji, wówczas zostanie wyekstrahowany wyższy procent THC. Nie tylko ważna jest najpierw dekarboksylacja marihuany, ale także prawidłowe wykonanie tego procesu. Najlepszym sposobem na to jest podgrzanie piekarnika do 245 stopni Fahrenheita lub 120 stopni Celsjusza. Rozłóż marihuanę równomiernie na blasze do pieczenia i piecz przez 30 do 40 minut. Co 10 minut mieszaj pąki, aby równomiernie się dekarboksylowały.

Użyj ściereczki do sera

Częstym błędem jest nieprawidłowe odcedzenie oleju. Po połączeniu pąków z olejem, należy odcedzić całą miksturę, aby materiał roślinny nie znalazł się w produkcie końcowym. Jedną z najlepszych metod jest użycie gazy. Unikaj samodzielnego wyciskania oleju z gazy, ponieważ w oleju będzie za dużo materiału roślinnego. Jeśli po prostu pozwolisz samemu olejowi się odcedzić, uzyskasz ładny, czysty produkt.

Pozornie oczywisty błąd, który w rzeczywistości zdarza się dość często, to nierównomiernie wymieszana partia artykułów spożywczych. Czasami możesz zjeść ciastko, które zrobiłeś i mieć wrażenie, że niewiele dla ciebie zrobiło. Następnym razem możesz pokusić się o zjedzenie półtora ciastka tylko po to, by uzyskać lepsze efekty, a w rzeczywistości lądujesz na innej planecie. Ten prosty błąd wynika z niedostatecznego wymieszania produktów podczas pieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.